Česky

Česky

Aus bikekitchen.net

Wechseln zu: Navigation, Suche

[Bearbeiten] The Vienna Bikekitchen – svépomocná cyklodílna v 15. becirku

Goldschlagstraße 8, 1150 Vídeň bohužel není bezbariérová, protože je ve sklepě
email: info(at)bikekitchen.net

BikekitchenReparierBAR: každý čtvrtek 17-24 h
svépomocná dílna: 17-20h / komunita 20-24h

Svépomocná dílna pro ženy/lesby/transgender:
každý první pátek v měsíci 17-cca20h
Jen pro ženy/lesby/transgender

[Bearbeiten] Bikekitchen Wien – popis

Cyklokuchyň je veřejně přístupný prostor v Goldschlagstraße 8, v 1150 Vídeň (plán města), ve kterém se ukrývá dílna, kuchyň a obývací pokoj (prostor na různé akce). Z juristického pohledu jsme spolek. Teoreticky i prakticky by si ale měli všichni spoluúčastníci/e cítit jako část otevřeného kolektivu bez hierarchie. Tento projekt nesleduje žádné komerční zájmy, ale samozřejmě musíme pokrývat naše náklady (nájem, nářadí, propaganda, kuchyň atd.).

Jako spolek se snažíme podporovat cyklistickou kulturu ve Vídni a chceme nabídnou velmi nízkoprahový (kdyby ses chtěl/a zapojit, podívej se na stránku „Mitmachen“ nebo se napiš na některou z našich služeb), zábavný, sebevědomý a odpovědný přístup k tématu jízdního kola. V Bikekitchen mohou lidé kola opravovat nebo rozbíjet, rozkládat a znovu z nich konstruovat choppery (tallbikes, longbikes, jednokola, cargokola, vozíky atd.). V Bikekitchen máme mnoho použitých náhradních dílů a kol, které se z vlastních sil a nákladů mohou uzpůsobit jízdě. Dále zde můžeš připravovat nálevy, odkorkovávat láhve s vínem, dělat toasty nebo vařit hned pro všechny, abysme nazávěr všichni dohromady nejeli na demonstraci hladoví.

Další důležitá klíčová slova: antikapitalistická, feministická, antisexistická, antirasistická, kolektivní, plénum, konsens, criticalmass, jízdní park, utváření (prostoru), DIY, solidarita, šablony/stencil, dumpstern/chodit do kontajnerů, bar, hospoda, kavárna, odborná literatura, archiv, cyklistický fetišismus, Bike Art, Bike Fun, Bike Kill, joustings/rytířské souboje, Bike Polo, noční jízdy, demoperformance, workshopy, akce, sítotisk, výlety, karavany, filmy a videa, koukat se a dělat, večery mluveného slova, sbírání šrotu, čtenářský kruh, koncerty, Dj'ing, experimenty všech druhů,...